Дизайн кухні з барною стійкою: 60 сучасних фото в інтер’єрі
Різні варіанти дизайну кухні з барною стійкою дозволяють будь-яке приміщення, навіть якщо у нього не надто зручна форма, перетворити на функціональне та затишне. Цей предмет меблів прийшов до нас із заходу, і сьогодні він називається “бар для сніданку”, що точно відображає його призначення – це простір, що дозволяє перекусити прямо на кухні в тих випадках, коли немає сенсу сервірувати стіл.
Барні стійки можуть виготовлятися з різних матеріалів від найпростіших до ексклюзивних дорогих порід дерева, натурального каменю, все залежить від загального оформлення інтер’єру. Загальне вони одне – збільшена висота.
Якщо обідні столи мають висоту в середньому від 70 до 80 см, то висота барної стійки на кухні може змінюватись від 90 см (у разі комбінованої конструкції) до 115 см. Тому використання їх вимагає спеціальних «барних» стільців також збільшеної висоти, і краще, якщо вони матимуть спинки для зручності сидіння.
Обладнати біля вікна “столик для сніданку” можна і в тому випадку, якщо вікно – французьке, і підвіконня у нього немає. Єдиний мінус – у цьому випадку під стільницею не рекомендується влаштовувати полиці для зберігання або поміщати туди кухонну техніку, оскільки це знижує освітленість.
Інтер’єр, оформлений таким чином, буде, як і раніше, світлим, і водночас більш затишним. У тому випадку, якщо нижня частина вікна розташована вище, ніж зазвичай, під стільницею можна зробити додаткові ємності для зберігання.
Фото 1. Барна стійка поєднана з основною робочою поверхнею у формі літери П.
Фото 2. П-подібна кухня відокремлена від решти приміщення барною стійкою тієї ж висоти, що й основна робоча поверхня
Фото 3. Невелика барна стійка надає дизайну маленької кухні оригінальності, дозволяє організувати затишне місце для відпочинку та дружньої бесіди, і не займає багато місця.
Фото 5. Приклад поєднаної барної стійки в інтер’єрі маленької кухні.
Фото 6. Легка конструкція стійки не захаращує приміщення, але візуально виділяє робочу зону кухні.
Фото 7. Скляна стільниця практично непомітна в інтер’єрі і не ускладнює сприйняття приміщення.
Фото 8. Барна стійка замикає простір, відведений під кухонну зону, тим самим обмежуючи його візуально. Контрастний колір меблів підкреслює це розмежування та надає дизайну приміщення завершеності та графічності.
Фото 9. Комбінована стійка кольору меблів дуже функціональна і не порушує цілісності інтер’єру.

Дизайн сучасної кухні з барною стійкою
Барна стійка – предмет доречний у будь-якому інтер’єрному стилі. Вона підійде і до сучасних техно або хай-теку, і до традиційного лофта, і до «народних» варіантів оформлення інтер’єру, і до «вічної класики» – різниця полягатиме лише у формі та оздоблювальних матеріалах. За конструкційними особливостями барні стійки можна розділити на такі групи:- Пристінні. Вони розташовуються вздовж стін, і з успіхом замінюють у невеликих кухнях традиційні столики для сніданку, економлячи місце та полегшуючи візуальне сприйняття приміщення. Стійки такого типу зазвичай не пов’язані з меблевим кухонним гарнітуром та робочою поверхнею. Їх дизайн може відрізнятися від дизайну інших меблів.


- Суміщені. Це найбільш універсальний варіант, що дозволяє продовжити робочу поверхню, змінити форму кухні (наприклад, перетворити її з лінійної на Г-подібну). Стільниця стійки є продовженням робочої стільниці та відходить від неї або лінійно, або під кутом. Під такою стійкою можна розмістити кухонне обладнання або додаткові полиці для зберігання посуду чи запасів. Інтер’єр кухні з барною стійкою такого типу легко поділити на функціональні зони, якщо кухня знаходиться в одному приміщенні зі їдальнею.


- Комбіновані. У цьому варіанті стільниця стійки примикає до робочої поверхні, але має іншу висоту. Зазвичай робоча поверхня спрямована при цьому у бік кухні, а вища барна – у бік столової зони.


- Острівні. Стійка-острів зазвичай поєднується з побутовою технікою – плитою, мийкою. Як правило, має досить значні розміри і вимагає великої площі кухні для того, щоб її можна було легко оминати з усіх боків. Дизайн таких кухонь відрізняється оригінальністю та практичністю.




Варіанти кухонь із барною стійкою
Вся різноманітність можливих варіантів неможливо описати, так як у кожному конкретному випадку дизайнер приймає рішення про те, якого виду дана меблева конструкція найбільше підходить для відведеного під кухню приміщення. Проте є найбільш поширені варіанти, які є в певному сенсі універсальними і дозволяють вирішити відразу кілька завдань: обладнати функціональне кухонне приміщення, здійснити зонування, створити виразний дизайн. У будь-якому інтер’єрі барна стійка не загубиться, і буде не тільки зручним, а й функціональним елементом меблів.Кухня з барною стійкою біля вікна
У невеликих кухнях підвіконня, як правило, виглядає не надто привабливо, перетворюючись на місце, де накопичуються предмети, яким не знайшлося місця. Про який дизайн можна говорити у такому разі? Проблема легко вирішується заміною стандартного підвіконня на барну стійку. Це дозволяє відмовитися від окремого столу для перекушування, що сильно економить місце. До того ж, сидіти біля вікна приємно – можна, наприклад, пити каву і милуватися завіконним виглядом. До того ж, це найсвітліше місце в квартирі, і барна стійка може стати тим місцем, де зручно займатися різними хобі.



П-подібна кухня з барною стійкою
Досить часто до Г-подібної робочої поверхні кухні прилаштовують барну стійку таким чином, щоб у плані кухня утворювала літеру П. Це досить зручний варіант, зрозуміло, якщо дозволяють розміри приміщення. Дизайн з таким розташуванням робочих поверхонь дозволяє організувати ергономічне робоче місце, під стійкою можна розмістити техніку або ємності для зберігання продуктів. Додатково вона може візуально обмежувати кухню, якщо в одному приміщенні з нею розташовані інші функціональні зони.
Кухня-їдальня з барною стійкою
В інтер’єрах з відкритим плануванням дизайнери вважають за краще поєднувати в одному обсязі функції кухні та їдальні. У цьому випадку стійка зі стільницею можуть виконувати роль “розділювача”, відокремивши зону приготування їжі від зони прийому. Тут можливі різні варіанти. Наприклад, комбінована стійка дозволить обладнати на кухні додаткове робоче місце, при цьому спрямована у бік вітальні «барна» частина не тільки забезпечить можливість перекусити, а й послужить декоративним елементом оформлення столової зони.

Дизайн кутової кухні
Зазвичай кутові кухні мають форму літери Г. Доповнивши її барною стійкою, можна отримати більш затишне та зручне для господині приміщення. Оточення з трьох сторін робочими площинами допоможе організувати процес приготування їжі таким чином, щоб на це витрачалося мінімум зусиль.Дивіться більше фото кутових кухонь з барною стійкою.



Фото дизайну кухні з барною стійкою
На наведених нижче фотографіях зображені різні варіанти використання барних стійок.



Дизайнер: Педоренко Ксенія. Фотограф: Ігнатенко Світлана.
Фото 4. Барна стійка може мати складну форму – це зручно та оригінально, інтер’єр виглядає незвичайно та стильно.



